Mix wodny. Innowacyjna metoda sodowania

Szukasz skutecznego, szybkiego, a zarazem bezpiecznego dla nawierzchni sposobu czyszczenia? Sodowanie jest odpowiedzią na Twoje potrzeby! Jest to nowoczesna metoda czyszczenia różnego typu materiałów i powierzchni. Dzięki jej zastosowaniu możesz pozbyć się warstwy niechcianej farby, uporczywej rdzy, usunąć szpecące mór graffiti albo oczyścić ściany swojego domu. Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – stosują ją, idące z duchem czasu zakłady blacharskie i lakiernicze, a także producenci samochodów i innych maszyn. Z sodowania korzysta również budownictwo. Dzięki niemu można szybko i precyzyjnie pozbyć się z powierzchni ścian cementu, fug i zapraw, farb i innych ciężkich do oczyszczenia tradycyjnymi sposobami zabrudzeń.

Czym jest mix wodny?


Mix wodny to jeden z trzech trybów sodowania. Charakteryzuje się niezwykłą innowacyjnością, ponieważ jest połączeniem klasycznego sodowania z myciem wodnym. Przed rozpoczęciem pracy w tym trybie trzeba do zbiornika z czyściwem dodać wodę. Dolewa się jej dokładnie tyle, ile dodaliśmy sody. Dzięki temu zabiegowi czyszczenie jest całkowicie wolne od pyłu, a w przeciwieństwie do trybu hydrodynamicznego nie ma potrzeby podłączania węża strumieniowego pod ujęcie wody. Mix wodny to wspaniałe rozwiązanie do czyszczenia w miejscach, gdzie dostęp do źródła wody jest niemożliwy albo utrudniony.


Zalety sodowania w trybie mixu wodnego:


delikatne, ale mimo to silne czyszczenie
Brzmi, jakby jedno przeczyło drugiemu, a jednak sodowanie jest metodą łączącą te dwie pozorne sprzeczności. Podczas sodowania czyszczone powierzchnie nie są niszczone ani uszkadzane, więc jest to metoda bezinwazyjna. Z drugiej strony siła, z jaką wyrzucane są z dyszy cząsteczki sody, sprawia, że każdy brud i zanieczyszczenie ulegnie rozpuszczeniu i zostanie skutecznie usunięte.


ekologicznie i zdrowo
Ze względu na naturalne pochodzenie czyściwa stosowanego w sodowaniu jest to metoda przyjazna środowisku. Zastosowanie mixu wodnego powoduje, że pylenie jest wyeliminowane, dzięki czemu jest to metoda bezpieczna dla zdrowia operatora oraz wszystkich ludzi znajdujących się w najbliższym otoczeniu maszyny czyszczącej.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...