Technologia sodowania, a kwestie BHP

Sodowanie jest innowacyjną metodą czyszczenia powierzchni, cechującą się niezwykłą skutecznością. Stosując tę technikę, pozbędziemy się zabrudzeń na przykład z karoserii, nie zanieczyszczając środowiska. Ponadto sodowanie nie zagraża zdrowiu użytkowników, gdyż spełnia standardy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Co to jest sodowanie?

Technologia sodowania polega na odczyszczaniu różnego rodzaju powierzchni specjalną maszyną, z której czyściowo jest wyrzucane szybciej (jego strumień osiąga nawet 965 km/h!), niż ze zwykłej piaskarki. Tak duża prędkość sprawia, że środek czyszczący nie odbija się od powierzchni przedmiotu, dzięki czemu nie powoduje jego uszkodzeń.

Oferowany przez nas SodaBlastSystem daje możliwość usuwania zabrudzeń w trzech trybach:

  • standardowym,
  • hydrodynamicznym,
  • mix wodny.

Najbardziej zaawansowany tryb to mix wodny, w ramach którego do zbiornika wsypuje się taką samą ilość czyściwa, co wody. W metodzie tej nie zachodzi konieczność podłączania węża strumieniowego do ujęcia H2O.

Najczęściej polecany przez specjalistów tryb to procedura hydrodynamiczna, która gwarantuje eliminację szkodliwego pylenia do 95%, dzięki wykorzystywaniu wody. Wąż strumieniowy, używany w tej metodzie, podłącza się jednym końcem do ujęcia wody, a drugim do dyszy.

W przypadku najmniej zabrudzonych powierzchni wystarczy zastosować tryb standardowy, w którym maszyna pracuje na sucho. Czyściwo wylatuje z dużą szybkością z dyszy, idealnie czyszcząc wybraną powierzchnię.

Dlaczego sodowanie jest bezpieczne dla pracowników?

Sodowanie jest metodą czyszczenia całkowicie bezpieczną dla zdrowia użytkowników, przede wszystkim dzięki rodzajowi stosowanego w niej czyściwa, czyli sody oczyszczonej.
Nie tylko w pełni rozpuszcza się ona w wodzie, nie odkładając się tym samym w płucach, lecz, co najważniejsze, nie zawiera niebezpiecznych dodatków: tlenku glinu, piasku czy opiłków aluminium.

Kolejnym atutem tej metody jest fakt, że podczas sodowania nie trzeba nakładać na siebie ciężkich kombinezonów roboczych, nieprzepuszczających powietrza, gdyż cząsteczki czyściwa nie uderzają w użytkowników.

Takie metody czyszczenia jak piaskowanie wiążą się z narażeniem na wdychanie szkodliwych substancji lub pyłów, co może prowadzić do szczególnie groźnej choroby, czyli pylicy płuc. Ryzyko zachorowania na nią, podobnie jak na nowotwory, wywoływane stycznością z trującymi substancjami, wyeliminujemy całkowicie, stosując SodaBlast System.

Sodowanie to zatem nie tylko najbardziej skuteczna i ekologiczna metoda czyszczenia zabrudzonych powierzchni, lecz także najbezpieczniejsza dla zdrowia jej użytkowników.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...