Usługi sodowania. Ile to kosztuje?

polega na zastosowaniu specjalnej konstrukcji. Czyściowo jest z niej wyrzucane dużo szybciej, niż ze zwykłej piaskarki, przy czym nie odbija się ono od nawierzchni czyszczone przedmiotu. W efekcie nie powoduje uszkodzeń, lecz rozbija się na małe cząsteczki. W ten sposób skutecznie rozpuszcza brud. Zanim sprawdzimy, jaka jest cena takiej usługi, zobaczymy, czemu warto z niej skorzystać.

Zalety sodowania

Sodowanie ma wiele zalet. Przede wszystkim szybko i w sposób bezpieczny czyści wszelkiego rodzaju powierzchnie, a także pozwala zaoszczędzić na materiale czyszczącym. Jest to metoda bardzo ekologiczna, gdyż usuwanie różnego rodzaju uporczywych zabrudzeń, takich jak farba, lakier czy rdza powierzchniowa, przebiega w sposób łatwy i bez skutków ubocznych. Nie pozostawia zarysowań i nie uszkadza powierzchni.

Co niemniej ważne, w procesie sodowania możemy wykorzystać czyściwa o różnej granulacji, na przykład sodę oczyszczoną lub szkło granulowane. Dzięki sodowaniu usuniemy nawet najmniejsze zabrudzenia i stworzymy chropowatości pod malowanie. Wykorzystanie tej metody eliminuje także ryzyko wystąpienia pylicy.

Ile to kosztuje?

Ceny sodowania różnią się w zależności od stopnia zanieczyszczenia materiału, a także jego rodzaju oraz powierzchni i za każdym razem ustalana jest indywidualnie. W przypadku drewna  wynosić będzie od 40 do 120 zł za m2 powierzchni. W przypadku odświeżenia niewielkich przedmiotów, jak na przykład starych mebli, może być niższa niż w przypadku dużych powierzchni.

Warto także zdać sobie sprawę, że sodowanie najlepiej sprawdzi się w miejscach wyjątkowo trudno dostępnych, podczas renowacji drogocennych zabytków lub delikatnych elementów.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że sodowanie jest dużo lepszą metodą czyszczenia, aniżeli popularne piaskowanie. Warto zatem się na nie zdecydować, zwłaszcza w przypadku mocno zabrudzonych powierzchni.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...