Usuwanie farb metodą sodowania

Sodowanie to technika opracowana z myślą o czyszczeniu delikatnych powierzchni. Świetnie nadaje się do usuwania zanieczyszczeń i pozostałości farb ze ścian, murów i elewacji, bez ingerencji i naruszenia struktury podłoża. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu dopasowaniu parametrów urządzenia i uzyskiwanego ciśnienia płynu w stosunku do opracowywanej powierzchni. Decydując się na tę tanią i efektywną metodą zmniejszamy ryzyko niepowodzenia zabiegu do minimum.

 

Dlaczego sodowanie nie uszkadza czyszczonych powierzchni?

Sodowanie umożliwia opracowywanie materiału na dwóch głębokościach. Możliwe jest zarówno usunięcie pokrywającej materiał warstwy farby bez naruszenia struktury podłoża, jak i celowe działanie głębsze, które polega na zdjęciu farby i części podłoża w celu eliminacji wnikającej w głąb metalu korozji. Uzyskana w ten sposób gładka powierzchnia jest gotowa do ponownego zabezpieczenia farbą.

Sodowanie umożliwia zdejmowanie farb proszkowych, poliuretanowo-epoksydowych, lakierów samochodowych, farb olejnych, akrylowych i alkidowych z powierzchni drewnianych drzwi i okien, ścian, elewacji, metalowych przedmiotów, maszyn, plastiku czy nawet karoserii. Sodablast24 oferuje między innymi usuwanie farb i grafitii metodą sodowania w Warszawie.

Dzięki temu, że sodowanie nie wymaga dodatkowego czyszczenia kwasami, papierem ściernym, szczotkami drucianymi element czyszczony nie jest narażony na zniszczenie. Do tego sodując powierzchnię jej temperatura nie ulega drastycznej zmianie jak w przypadku metod termicznego oczyszczania. Te ostatnie mogą wpływać na osłabienie metali i ich szybsze zużycie.

 

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...