Na czym polega nowoczesna technologia sodowania SodaBlast Systems?

czyszczenie elewacji

Specyfika technologii SodaBlast Systems

SodaBlast Systems to w pełni bezpieczna metoda czyszczenia sodą różnorodnych powierzchni. Wykorzystywanym czyściwem jest soda oczyszczona, która nie wykazuje żadnych właściwości toksycznych dla środowiska naturalnego, a jednocześnie jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie. Czyszczenie sodą odbywa się dzięki bardzo wysokiej szybkości wyrzucanego strumienia czyściwa, które osiąga 965 km/h. To trzykrotnie większa prędkość w porównaniu z tradycyjnymi piaskarkami. Jednocześnie w porównaniu z piaskowaniem przy sondowaniu zminimalizowane jest ryzyko ewentualnych uszkodzeń materiału czy uszkodzenia struktury powierzchni.

Sodowanie polega na wyrzucaniu ze specjalnej maszyny granulek sody poprzez wąż ciśnieniowy. W ten sposób granulki sody z ogromną prędkością uderzają w czyszczoną powierzchnią, rozbijając i usuwając zabrudzenia. Cały proces przebiega bardzo szybko, przy jednoczesnym stosunkowo niewielkim zużyciu czyściwa, co przekłada się na oszczędność tej metody.

Zastosowanie technologii SodaBlast Systems

SodaBlast Systems w porównaniu z innymi powszechnie stosowanymi metodami zapewnia całkowite bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni, dlatego też sprawdza się przy realizacji nawet najbardziej wymagających prac. Przykładowo, znajduje zastosowanie przy renowacji samochodów zabytkowych. Pozwala na efektywne usuwanie farby z metalu, szyb, gumy, chromu czy aluminium. Świetnie nadaje się do czyszczenia materiałów kompozytowych, a także delikatnego oprzyrządowania specjalistycznego. To doskonała alternatywa dla standardowego piaskowania oraz oczyszczania z zastosowaniem agresywnych detergentów.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...