Sodowanie sposobem na skuteczne usunięcie graffiti

graffiti

Niestety zdarza się również, że niechciane graffiti pojawia się na ścianach domów, budynków, na murach w miejscach publicznych, na ogrodzeniach itp., wpływając negatywnie na estetykę okolicy. Co więcej, często takie rysunki nie powinny być prezentowane publicznie, a pojawiające się słowa czy hasła niekiedy są obraźliwe lub wręcz niecenzuralne. Wówczas niezbędne jest jak najszybsze usunięcie takiego graffiti.

Czy można skutecznie usunąć graffiti?

Graffiti można próbować usunąć samodzielnie, ale niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zrobić to skutecznie. Możemy próbować pozbyć się niewielkich malunków, niestety wiąże się to z ryzykiem uszkodzenia powierzchni. Zatem jeśli niechciany obraz pojawia się na elewacji budynku lub innym wartościowym elemencie zabudowy, raczej nie należy eksperymentować. Jeżeli sprayem pokryta jest duża część powierzchni, nie ma możliwości, aby skutecznie oczyścić ją we własnym zakresie. Co wówczas możemy zrobić?

Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych usług czyszczenia, najlepiej metodą sodowania.

Na czym polega usuwanie graffiti metodą sodowania?

Usuwanie graffiti metodą sodowania to sposób na skuteczne, szybkie i bezpieczne pozbycie się niechcianych obrazów z murów. W ten sposób można całkowicie wyeliminować ślady po farbach bez obaw o naruszenie struktury powierzchni, która została nimi pokryta. Obecnie stosowane farby bardzo mocno przylegają i kryją powierzchnię, często trwale wiążą się z jej strukturą, przez co jest praktycznie niemożliwe, aby pozbyć się ich standardowymi sposobami. Z kolei za sprawą sodowania można to zrobić sprawnie i bez żadnych uszkodzeń.

Sodowanie to metoda, która polega na wyrzucaniu strumienia czyściwa z bardzo dużą prędkością (trzykrotnie większą niż przy użyciu piaskarki). Pod wpływem takiej prędkości cząsteczki wyrzucanego czyściwa rozbijają się o pokrytą farbą powierzchnię i usuwają zabrudzenia. Sodowanie nie powoduje uszkodzeń i nie pozostawia żadnych defektów. Co ważne, cały proces usuwania graffiti trwa znacznie krócej niż w przypadku innych znanych metod. W ten sposób można skutecznie pozbyć się niechcianych malunków naściennych.

Sodowanie jest bezpieczne nie tylko dla powierzchni objętych czyszczeniem, ale również dla osób znajdujących się w pobliżu oraz środowiska naturalnego. Soda jest nietoksyczna i biodegradowalna, całkowicie rozpuszcza się w wodzie, więc w żaden sposób nie wpływa negatywnie na otoczenie.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...