Sodowanie. Czy jest lepsze niż piaskowanie?

sodowanie elewacji

Piaskowanie. Coraz częściej zastępowane przez sodowanie

Czyszczenie poprzez piaskowanie polega na działaniu na powierzchnię sprężonym strumieniem powietrza, w którym znajduje się materiał ścierny. W ten sposób usuwane są różnorodne zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Do piaskowania używane są różnorodne materiały, w tym nie tylko piasek, ale również rozdrobnione tworzywa takie jak metal, szkło, suchy lód czy nawet zmielone łupiny orzechów i innych roślin. Ta metoda zapewnia dość dobre rezultaty, niestety nie jest pozbawiona pewnych wad, które sprawiają, że nie zawsze może zostać zastosowana. Decydując się na piaskowanie, trzeba wziąć pod uwagę możliwość delikatnego zarysowania powierzchni podczas czyszczenia. W związku z tym nie każda powierzchni powinna być czyszczona z zastosowaniem piaskarki. Niekiedy konieczne jest zabezpieczenie szczególnie wrażliwych elementów, które mogłyby ulec zniszczeniu. To z kolei wpływa na znaczne wydłużenie czasu pracy. Piaskowanie może też prowadzić do nagrzewania powierzchni.

Piaskowanie nie jest też najbezpieczniejsze dla zdrowia. Pyły i drobiny piasku mogą przedostawać się do układu oddechowego, a to może skutkować poważniejszymi chorobami.

Sodowanie zamiast piaskowania

Sodowanie stanowi skuteczną alternatywę wobec piaskowania. Sodowanie może odbywać się na sucho lub w otoczce wodnej, która całkowicie eliminuje pylenie. Wyeliminowany jest negatywny wpływ na ludzkie drogi oddechowe, ponieważ soda oczyszczona rozpuszcza się w wodzie i nie odkłada się w płucach. W porównaniu do piaskowania stosowany jest znacznie lżejszy sprzęt, więc możliwe jest wykonanie sodowania u klienta, a także w każdym innym wskazanym miejscu. Tej metodzie czyszczenia mogą być poddane elewacje domów, w tym domów drewnianych, kostka brukowa, karoseria samochodowa, felgi itd.

Jest to zupełnie bezinwazyjne czyszczenie, całkowicie bezpieczne dla oczyszczanej powierzchni, więc nie ma tak dużych obaw o delikatne elementy, jak w przypadku piaskowania. Co więcej, soda oczyszczona kierowana na powierzchnię pod odpowiednim ciśnieniem jest w stanie usunąć każdy rodzaj zabrudzeń.

Nowoczesne sodowanie okazuje się więc znacznie skuteczniejszą metodą czyszczenia niż dotychczas stosowane piaskowanie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób i firm decyduje się na ten sposób usuwania zabrudzeń z murów, pojazdów, maszyn itp.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...