Ekologiczne metody czyszczenia: Sodowanie

sodowanie dachu

Sodowania - metoda czyszczenia przyjazna środowisku

Czyściwa wykorzystywane podczas sodowania są całkowicie ekologiczne, bezpieczne dla środowiska, biodegradowalne i łatwo rozpuszczalne w wodzie. Sodowanie to zdecydowanie lepsza metoda niż czyszczenie z zastosowaniem żrących chemikaliów, które nie tylko są niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego i groźne dla środowiska, ale również drogie w utylizacji. Co więcej, mogą negatywnie wpływać również na czyszczoną powierzchnię. Soda oczyszczona jest bardzo łatwa w utylizacji i posiada bezpieczne dla środowiska pH 8.2. Nie ma więc obaw o to, że podczas czyszczenia jakiekolwiek niebezpieczne substancje przedostaną się do środowiska, zagrażając rozwojowi roślinności czy zwierząt.

Sodowanie - bezpieczne dla środowiska i człowieka

Sodowanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Kwestie zdrowotne są szczególnie istotne dla pracowników, którzy odpowiadają za przeprowadzenie sodowania. Soda oczyszczona NaHCO3 w pełni rozpuszcza się w wodzie i nie odkłada się w płucach. Osoby wykonujące sodowanie oni narażone na ryzyko chorób zawodowych, jak w przypadku np. piaskowania (drobiny piasku mogą przedostawać się do układu oddechowego piaskującego). W składzie oferowanych czyściw sodowych nie ma żadnych niebezpiecznych dodatków, takich jak tlenek glinu, piasek czy opiłki aluminium.

Pracownik wykonujący sodowanie może też założyć znacznie bardziej komfortowy strój roboczy, ponieważ wystarczy stosunkowo lekkie, przepuszczające powietrze ubranie, maska, rękawiczki i odpowiednie obuwie. To właśnie ze względów bezpieczeństwa dla środowiska i człowieka sodowanie jest obecnie uznane za jedną z najlepszych metod oczyszczania w UE. Z pewnością już w najbliższej przyszłości będzie to powszechnie stosowana technologia czyszczenia.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...