Czyszczenie kostki brukowej metodą sodowania

kostka brukowa

Kostka brukowa wykorzystywana jest do tworzenia nawierzchni w różnych miejscach - zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na terenach posesji prywatnych. Ze względu na pełnione funkcje narażona jest na szereg różnorodnych zanieczyszczeń. Kostka brukowa wykorzystywana jest do tworzenia nawierzchni w różnych miejscach - zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na terenach posesji prywatnych. Ze względu na pełnione funkcje narażona jest na szereg różnorodnych zanieczyszczeń. Niestety skuteczne czyszczenie kostki brukowej nie należy do zadań łatwych. Często zanieczyszczenia są na tyle mocne, że nie sposób ich usunąć standardowymi metodami, nie uszkadzając przy tym zwartej struktury nawierzchni. Rozwiązaniem jest czyszczenie kostki brukowej z zastosowaniem technologii sodowania. Na czym polega ta metoda i w czym tkwi tajemnica jej skuteczności?

 

Główne przyczyny zanieczyszczeń kostki brukowej

O zanieczyszczenia na powierzchni wykończonej kostką brukową nie jest trudno. Na kostkę oddziałuje szereg różnorodnych czynników, które mogą przyczyniać się do zabrudzeń i obniżenia estetyki nawierzchni. Przede wszystkim kostkę brukową po pewnym czasie porastają mchy i porosty. Do innych rodzajów zabrudzeń zaliczamy wykwity solne i wapienne. Dodatkowo narażona jest na standardowe zanieczyszczenia typu kurz, pyły, błoto itd. Swój ślad pozostawiają również ślady po oponach pojazdów, a także zabrudzenia pobudowlane i poremontowe, zabrudzenia substancjami bitumicznymi, asfaltu, smoły, lepiku, plamy z farb oraz olejów czy plamy olejowe i ropopochodne. Większość z tych przykładów dotyczy dość mocnych zabrudzeń, które nie sposób usunąć zwykłą wodą pod ciśnieniem.

Czyszczenie kostki brukowej metodą sodowania

Jak już zostało wspomniane, skutecznym sposobem na usunięcie wymienionych wyżej zanieczyszczeń (a także wiele innych rodzajów zabrudzeń) na kostce brukowej jest sodowanie. Jest to nowoczesne technologia czyszczenia wszelkiego typu powierzchni, w tym kostki brukowej, z różnego rodzaju zabrudzeń. Co ważne, czyszczenie odbywa się sprawnie, ekologicznie i bez ryzyka uszkodzeń czy zarysowań nawierzchni. Bezpieczne czyszczenie jest możliwe za sprawą specjalnej konstrukcji, która pozwala na bardzo szybkie wyrzucanie czyściwa, przez co materiał czyszczący rozbija się na małe cząsteczki, rozpuszczając przy tym brud.

technologia czyszczenia ścian

Technologia


Wysoka prędkość wyrzutu strumienia jaką zapewnia technologia SodaBlast Systems powoduje, iż czyściwo ma większą moc uderzenia w powierzchnię...

 

usuwanie przebarwień na drewnie

Oferta


Sodowanie - usuwamy graffity, czyścimy kostkę, elewację, stal nierdzewną oraz 1000 innych rzeczy...

 

czyszczenie lakieru samochodowego

Realizacje


Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

 

sprzęt czyszczący ściany

Sprzęt


Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce. Można nimi pracować w różnych branżach...